admin, Author at Новости 24
Почетна Автори Постирано од admin

admin

97 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Гејтс : Вештачката интелигенција мора да биде достапна на сите

Бидејќи тензиите меѓу САД и Кина не се намалуваат се почесто може да се слушнат гласини за трка за вооружување меѓу двете земји на...

Вредноста на акциите на Елон Маск се намали за 770 милиони...

Акциите во сопственост на Елон Маск, основач на компанијата Тесла, се намалија за 768 милиони долари, сега вкупно вредат 23.6 милијарди долари. Акциите на компанијата...

Меркел од Загреб: Разговараме со Франција за ЕУ проширувањето

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека ќе одржи разговори со Франција за создавање услови за започнување преговори со Албанија и Северна Македонија. Таа го изјави...

УЈП : Внесете точна трансакциската сметка за повраток на данокот од...

Од Уравата за јавни приходи информираат дека граѓаните кои ја користат апликацијата МОЈ ДДВ за враќање на данокот, дека треба да ја проверат внесената...

Боливија : Бројот на жртви расте додека безбедносните сили се справуваат...

Три лица загинаа во Вторникот кога безбедносните служби се обидоа да расчистат патека за неколку камиони да излезат од фабриката за производство на гас...

Боинг ќе направи промени на 7.000 авиони за да спречи повторување...

Инспекторите задолжени за пронаоѓање на причините за фаталната несреќа на авионот на "Southwest Airlines" препорачуваат „Боинг“ да направи промени во  моторите на скоро 7.000...

Реквизитите и костумите од популарната серија Пријатели ке бидат ставени на...

Се сеќавате ли на епизодата од „Пријатели“ кога Џои и Чендлер беа ограбени и останаа со ништо друго освен кану во нивната дневна соба?...

Австралија: Сиднеј прекриен со чад од многубројните пожари

Луѓето во Сиднеј се разбудија во град обземен од чад во Вторникот, поради големиот број пожари кои беснеат низ целиот регион. Силните ветрови во текот...

Највредната компанија во светот: Саудиска Арабија става цена од 1,7 трилиони...

Саудиска Арабија верува дека нејзиниот oгромен државен монопол на нафта вреди дури 1,7 трилиони долари. Во изјавата во неделата, Сауди Арамко рече дека има за...

Хороскоп- Зошто Рибите се најтежок знак за разбирање

Меѓу сите хороскопски знаци, Рибите е веројатно најразмислената и емотивна душа. Луѓето родени во овој знак се љубезни и се грижат да имаат срце...

ВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ

Skopje, MK
scattered clouds
7 ° C
7 °
7 °
93 %
0.5kmh
40 %
Sat
18 °
Sun
18 °
Mon
19 °
Tue
18 °
Wed
20 °