Novosti24, Author at Новости 24
Почетна Автори Постирано од Novosti24

Novosti24

Novosti24
332 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Жестока експлозија ја потресе либанската престолнина Бејрут

  Тешка експлозија го потресе либанскиот главен град Бејрут денес, но нема непосредни извештаи за сите штети или жртви. Жестоката детонација, наводно, потресе неколку области во...

Група доктори од САД тврдат дека го имаат лекот против коронавирусот

  Група лекари станаа вирални на Интернет затоа што го споделија третманот за коронавирус, при што тврдат дека излечиле стотици луѓе. Д-р Стела Имануел, општ лекар...

Карантинот во Мелбурн би можело да трае до Божиќ, како резултат...

  Постојат извештаи дека Мелбурн би можел да биде затворен до Божиќ, бидејќи властите се борат ситуацијата со коронавирусот да ја стават под контрола, а...

Ќе живееме со маските со години – коронавирусот од гледна точка...

  Ерик Тонер е научник во Центарот за здравствена безбедност на Универзитетот „Џон Хопкинс“ во САД и светски експерт за пандемија кој ги информираше светските...

Зоолошката градина во Скопје добива нови слатки животни – алпаки

  На својот фејсбук профил ЗОО во Скопје објавија дека наскоро ќе имаат нови жители. Станува збор за алпаки - припитомен вид на јужноамерикански животни...

Google вели дека е можно да се детектираат земјотреси и цунами...

  Според експериментот на Google користејќи еден од своите подморнички кабли со оптички влакна може да се детектираат земјотреси и цунами со цел да обезбеди...

Драматични откритија: Згрутчување на крвта е присутно во „скоро секој орган“...

  Студиите од обдукција на пациенти со коронавирус покажуваат дека згрутчување на крвта од болеста е присутно не само во белите дробови, туку и кај...

Неделен извештај: за 40% повеќе оздравени лица, и значително намален бројот...

  Неделниот извештај за периодот од 6 до 12 јули покажува значително зголемување на бројот на оздравени лица, а намалување на бројот на починати споредено...

Мистериозно појавување на розов мраз на Алпите

  Научниците во Италија ја испитуваат мистериозната појава на розов глечерен мраз на Алпите, предизвикана од алги кои ги забрзуваат ефектите од климатските промени. Научниците дебатираат...

Првата COVID-19 вакцина, Русија тврди дека ги завршува последните клинички испитувања

  Клиничките испитувања на првата вакцина во светот за пандемијата коронавирус се веќе во завршните фази од страна на медицински универзитет во Москва во Сехенов...

ВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ

Skopje, MK
few clouds
4 ° C
4 °
4 °
100 %
1kmh
20 %
Sat
17 °
Sun
19 °
Mon
19 °
Tue
20 °
Wed
20 °