Novosti24, Author at Новости 24
Почетна Автори Постирано од Novosti24

Novosti24

Novosti24
139 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Дубровничка република – слобода која не се продава за цело злато...

Дубровник денес е еден од најубавите градови во Европа, а неговата убавина дополнително почива врз минатото и гордоста со која народот во Дубровник го...

Колумна: Чекајќи ја демократијата…

       Апсурдноста на театарот е нешто со што многу добро сум запознаена но некако низ овие години не успеав потполно да се...

Германија ќе издвои 750 милиони евра за вакцина против Ковид-19

Германската Влада стави на располагање 750 милиони евра за да го забрза процесот на производството и развој на вакцина против новиот коронавирус. Германската министерка за...

Македонија и земјите од Западниот Балкан е нужно да останат во...

Хрватски Форум и Македонско-хрватското друштво го поздравуваат досегашниот ангажман на ЕУ посветен на земјите од Западен Балкан, како и јасната проактивност на Хрватска како...

Коронавирусот “привремено елиминиран” во Нов Зеланд

Премиерката на Нов Зеланд, Јацинда Ардерн објави дека коронавирусот "привремено" е елиминиран од државата.Во понеделникот имаше регистрирано 5 нови случаи на Ковид-19. Ардерн изјави дека...

Ковид-19: Денеска регистрирани најголем број на оздравени во 24 часа од...

Имаме вкупно 500 пациенти оздравени од коронавирусот, денеска се регистрирани 126. Во изминатите 24 часа направени се 335 тестирања, а потврдени се 19 нови случаи...

Ковид-19: Погледнете ја целосната мапа со информации од светот

Погледнете ја мапата со целосните информации за Ковид-19. Можете да најдете информации за сите држави и нивниот број на заболени, излечени и смртни случаи. Моментално...

Новиот канал МРТ 4 да обезбеди правична застапеност на етничките заедници

Хрватски Форум и Македонско Хрватско Друштво – Тетово го поздравуваат новиот бран на проширување на програмската понуда на Јавниот радиодифузен сервис – МРТ, којшто...

Ковид-19 : Денешната бројка на оздравени ја надмина бројката за заразени

Со денешните оздравени 21 лице, досега имаме оздравени вкупно 200 пациенти. Од денешните оздравени 16 се од Скопје, 3 од Куманово и 2 од Штип,...

Пронајдени траги од Ковид-19 во водата за миење на улиците во...

„Незначителни траги“ на Ковид-19 се откриени во водоводната мрежа на техничка вода во Париз, што служи за чистење на улиците, но според градските власти...

ВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ

Skopje, MK
few clouds
4 ° C
4 °
4 °
100 %
1kmh
20 %
Sat
17 °
Sun
19 °
Mon
19 °
Tue
20 °
Wed
20 °