Почетна МАКЕДОНИЈА Денеска се регистрирани 101 случај на заразени од ковид-19

Денеска се регистрирани 101 случај на заразени од ковид-19

299
0

 

Во последните 24 часа од вкупно направени 974 тестирања, регистрирани се 101 нови случаи на ковид-19:

 • Скопје – 59
 • Куманово – 12
 • Штип – 7
 • Тетово – 5
 • Прилеп – 1
 • Струга – 6
 • Велес – 1
 • Охрид – 1
 • Кавадарци – 1
 • Гостивар – 3
 • Кочани – 3
 • Пробиштип – 2

Денес Институтот за јавно здравје регистрира 10 оздравени пациенти.

Црната статистика покажува дека починати се 4 пациенти. На Инфективната клиника почина пациент од Прилеп (84 г.), Во “8 септември” почина пациент од Тетово (75 г.), пациент од Куманово (71 г) и пациент од Скопје (58 г.)

 

ОСТАВИ ОДГОВОР

Ве молиме, внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде