Почетна УБАВИНА И ЗДРАВЈЕ Дизни го откри рецептот за своите светски познати чуроси

Дизни го откри рецептот за своите светски познати чуроси

262
0

 

Дизни ги затвори своите забавни паркови за време на панедмијата, но компанијата објави рецепт за своите многу посакувани чуроси (крофни) за секој што сака да ја донесе магијата на Дизниленд во сопствената кујна.

Рецептот се состои од осум основни состојки кои вообичаено се наоѓаат во вашата кујна, а резултатот е една совршена закуска за време на самоизолацијата.

Состојки:

  • 1 чаша вода
  • 8 лажици путер
  • ¼ лажичка сол
  • ¾ лажичка мелен цимет, поделена
  • 1 ¼ чаши брашно со цел
  • 3 јајца
  • 1 ½ чаши масло од зеленчук или канола
  • ½ чаша шеќер

Подготовката може да ја погледенете во следното видео:

ОСТАВИ ОДГОВОР

Ве молиме, внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде