Почетна НОВОСТИ Хорор во Германија на петок 13ти! Експлозија во станбена зграда

Хорор во Германија на петок 13ти! Експлозија во станбена зграда

130
0

 

Силна експлозија во станбена зграда денес на петок 13ти се случила во Бланкенбург, Германија.

Полицијата соопшти дека најмалку 25 лица се повредени додека едно лице го загуби животот, пренесува РТ.

Полицијата, исто така, не била во можност да каже дали експлозијата е намерна или станува збор за несреќа.

Експлозијата се случила непосредно пред 9 часот наутро во пет-катната зграда со 60 станови.

Бланкенбург се наоѓа во регионот Харц и има околу 20.000 жители.

ОСТАВИ ОДГОВОР

Ве молиме, внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде