Трамп Archives - Новости 24
Почетна Тагови Трамп

Ознака: Трамп

Шансите Трамп да биде реизбран се поголеми

Рејтингот на популарноста на Доналд Трамп се подобрува во клучен момент во изборната година и ги зголемува неговите шанси за освојување на втор мандат...

Мадуро e подготвен за дијалог со Трамп

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, речиси по една година даде интервју за „Вашингтон пост” во кое го објаснува неуспехот на американската политиката кон Каракас. Сметам...

Пелоси ќе ги испрати предметите за импичмент на Трамп до Сенатот

Спикерката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси денеска ќе ги предаде во Сенатот предметите за импичмент на претседателот Доналд Трамп.  Претставничкиот дом ги изгласа двата предмета...

Трамп им објави војна на ветерниците

Претседателот на САД, Доналд Трамп, одржа говор пред младите конзервативци во Флорида, посветувајќи еден дел на ветрот и ветрогенераторите, кои ги нарекува ветерници, пишува...

Трамп до универзитетите: Укинете го антисемитизмот ако сакате пари

Американскиот претседател Доналд Трамп потпиша извршна наредба за забрана на федералните фондови наменети за универзитетите и колеџите, кои дозволуваат анти-семитизам. Како што се наведува,...

Блумберг планира да потроши 100 милиони долари за анти-Трамп реклами во...

Поранешниот градоначалник на Њујорк, Мајкл Блумберг, планира да потроши 100 милиони американски долари на анти-Трамп реклами, во клучните држави на бојното поле во 2020...

Трамп: Бајден не е бесно куче, донекаде е подобар од тоа

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави за неговиот политички ривал Џо Бајден дека е „нешто подобар од бесно куче”. Трамп на Твитер напиша во порака до...

Половина од гласачите веќе решиле дека ке гласаат против Трамп во...

Една година од денот на изборите во 2020 година, има некои тешки бројки за претседателот Доналд Трамп во најновата анкета на NBC News /...

ВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ

Skopje, MK
clear sky
-2 ° C
-2 °
-2 °
86 %
1kmh
0 %
Sat
12 °
Sun
11 °
Mon
7 °
Tue
5 °
Wed
-1 °